Maľovanie a tapetovanie bytov

Maľovanie bytov poskytujeme ako súčasť celkovej rekonštrukcie bytu, prípadne je možné si objednať iba samostatné maľovanie. Ak sa jedná o starú farbu tak zabezpečíme zoškrabanie starej maľovky, penetráciu stien a samotné maľovanie v potrebných vrstvách podľa typu farby. Vieme zabezpečiť aj samotné miešanie farieb. V prípade potreby zabezpečíme aj presun a ochranu nábytku v jednotlivých izbách. Maľovanie vykonávame v Banskej Bystrici, Zvolene a okolí. Okrem maliarskych prác vykonávame aj tapetovanie stien. Tapetovanie robíme so všetkými druhmi tapiet ako sú dnes obľúbené vliesové tapety alebo moderné fototapety. Pre viac informácií nás kontaktujte prípadne si pozrite naše referencie v galérii. Maliar Zvolen, Banská Bystrica.

 

Airless strojové striekanie

 

Aktuálne ponúkame aj airless striekanie interiérov, strojové maľovanie bytov, domov a priemyselných objektov. Ceny sú už od 2 Euro/m2 vrátane materiálu. Cena závisí od rozsahu a aktuálneho stavu interiéru. Presnú cenu Vám pripravíme po obhliadke. Airless strojové striekanie vykonávame vrámci Banskobystrického kraja hlavne Banská Bystrica, Zvolen a okolie.

maliar Zvolen Banská Bystrica
maliarske prace zvolen
maľovanie bytu banská bystrica

Postup pri maľovaní bytu

  • Prípravné maliarske práce. Ideálne je vypratanie všetkého nábytku tak aby nám ostala prázdna miestnosť. V praxi to nie je vždy možné, v takom prípade aspoň presunieme nábytok do stredu miestnosti ktorá sa maľuje a prikryjeme ho krycou fóliou. Toto isté platí aj pre podlahu. Na zakrytie podlahy sa používa napríklad zrolovaný kartón. Na prekrytie zásuviek a vypínačov, rovnako na podlahové lišty a rámy okien a dverí použijeme maskovaciu pásku.
  • Príprava stien. Ak sa jedná o steny kde sa nachádza starší náter (alebo viacero náterov), tak tento náter zoškrabeme pomocou škrabky alebo špachtle. Ak je potrebné tak vyplníme väčšie praskliny v stene. Steny natrieme penetračným náterom. Toto slúži na spevnenie podkladu a zároveň na vyrovnanie nasiakavosti podkladu. Takto sa vyhneme vzniku škvŕn pri maľovaní.
  • Maľovanie. Samotné maľovanie miestnosti začíname od stropu. Až následne prejdeme na samotné steny. Toto platí ako pre maľovanie štetcom a maliarskym valčekom, tak aj pre maľovanie striekaním. Väčšinou sa aplikujú dve vrstvy náterov. Druhá až po dôkladnom zaschnutí prvého náteru.
  • Dokončovacie maliarske práce. Na záver sa strhnú maskovacie pásky. Ak je nutné, tak odkryté miesta ešte domaľujeme. Odstránime zakrytie podlahy a nábytku.